Убиен војник во Симферопол

89

Руски трупи нападнале украинска воена база во Симферопол и раниле еден украински војник, кој по кратко време им подлегнал на повредите.

Еден од офицерите тврди дека руските војници го заробиле командантот на навигацискиот центар, додека остатокот од трупите го завземале првиот кат од зградата во базата.

Според наводите на украинските медиуми, зачестија вооружените напади на украинските војници, а офицерот се здобил со две прострелни рани.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.