Убиено сириско бебе во турски град, 46 лица се повредени

44

Деветмесечно сириско бебе загина при минофрлачки напад извршен од сириската курдска милиција врз турскиот пограничен град Санлиурфа, соопшти кабинетот на гувернерот.

Според гувернерот, убиен е и еден турски јавен службеник при нападите во областите Акчакале и Cејланпинар во Санлиурфа, а повредени се 46 луѓе.

Тоа е прва официјална потврда за жртви од турска страна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.