Македонија

Укината забраната за камиони и на Ѓавато

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Ѓавато е укината во 14:10 часот, информира ЈП Македонијапат.

Претходно беа укинати забраните за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир и планинските превои Стража и Плетвар