Укината забраната за тешки товарни возила

49

Денеска во 10:15 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Забраната за сообраќај на патниот правец крак Маврово – Дебар – Струга е сеуште на сила.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.