Украдени 11 тони волна во Битола

878

Од магацин во Битола украдени 11 тони необработена волна вредна 400.000 денари.

Според информациите од Министерстото за внатрешни работи ноќта помеѓу 28 и 29 март магацин на АД„Фринко“ кој го користи „Леснина Инжинеринг“ во Битола бил мета на арамија.

Непознат сторител  насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и одзел 11 тони необработена волна во вредност од околу 400.000 денари.

Битолската полиција извршила увид и работи на откривање на сторителите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.