Ултрасите на Бастија направија хаос по поразот од ПСЖ

Ултрасите на Бастија направија огромна материјална штета - причина е поразот од ПСЖ

Како што пренесуваат француските медиуми, разгневените хулигани во Бастија предизвикале пожар во банка чии канцеларии се наоѓаат во близина на клупскиот стадион и направиле огромна материјална штета.

По поразот од парижаните, Бастија моментно е 15-то пласирана на табелата со десет освоени бода на исто толку одиграни натпревари.