Умерено облачно со магли по котлините

24

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, а по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Во недела времето претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.