Умерено облачно време со појава на магла

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на магла. Попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринските температури во државата ќе се движат од -1 до 6 степени, а максималните дневни од 8 до 15 степени.

И во Скопје слично ќе биде времето со максимална дневна температура од 13 степени.

Слично време ќе преовладува и во наредните денови, со исклучок на четврток за кога се најавува дека во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.