Унгарски градоначалник лудува на јахта со проститутки

539

Унгарскиот политичар Боркај Жолт ја вознемири јавноста откако се најде во центар на секс скандал во кој се објавени фотографии на кои е во друштво со неколку провокативно облечени жени, а објавена е и секс снимка со една жена.

Скандалот почна кога на еден блог почнаа да се појавуваат текстови за градоначалникот на Ѓер и поранешен претседател на Унгарскиот олимписки комитет. Засега непознатиот автор, го обвинува Боркаи за злоупотреба на моќ, корупција, користење на дрога и услуги од проститутки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.