-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Упадна на сцената додека настапуваше претставничката на Велика Британија (ВИДЕО)

448

Еден човек упадна на сцената во Аптис Арената во Лисабон, каде што се одржуваше изборот за песна Евровизија, додека настапуваше претставничката на Велика Британија, Сури.

Човекот со ранец, успеа да помине низ обезбедувањето, скокна на сцената, го зграпчи микрофонот и извика „Нацисти во британските медиуми, бараме слобода”. Тој за кратко време беше тргнат од сцената, а пејачката продолжи со настапот.

 

Како што објави BBC, на британската пејачка и било понудено да го повтори настапот, но таа одбила.

Од нејзиниот тим за BBC изјавиле дека биле исклучително горди на нејзината изведба и на нејзината реакција и заедно одлучиле дека нема причина повторно да ја изведува песната.

Од Европската радиодиодифузна унија која го организира изборот не го соопштија идентитетот на лицето кое упадна на сцената, освен дека е во притвор.

Внимателно погледнете го настапот од 01:40

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.