Јуритмикс се обединуваат за светска турнеја од 100 милиони фунти

Наводно, Eurythmics треба да се обединат на светска турнеја следната година, откако американските промотери им понудија договор со големи пари, пишува Дејли мејл.

Поп дуото од 80-тите – составено од Ени Ленокс (67) и Дејв Стјуарт (70) – неодамна одржаа неверојатно редок настап додека беа примени во Куќата на славните на рокенролот, а сега извор тврди дека дури и сосема нов албум не е „надвор од масата“.

Упатените во музиката предвидоа турнеја од 40 датуми – што ќе го одбележи нивниот прв пат на пат во повеќе од 20 години – би можела да заработи неверојатни 100 милиони фунти.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.