Јусеин Болт стана татко

116

Јусеин Болт, веројатно најдобриот атлетичар во историјата на овој спорт, има причина, и тоа каква, да прославува. Имено тој за првпат стана татко. Јусеин и неговата партнерка Каси Бенет, во неделата добија ќеркичка.

Инаку Јусеин пред два месеци, на социјалните мрежи се пофали дека тој и Каси чекаат девојче.

Веста во Јамајка одекна како “бомба“, а прв ја пренесе премиерот на таа земја Ендрју Холнес, кога на својот “Твитер“ профил му честиташе на Јусеин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.