Уште еден наставник фатен со дрога

Битолската полиција вечерва го привела 54 годишниот В. А. од Прилеп, наставник во основно училиште.

Кај него е пронајдена бела грутчеста материја.

Тој е лишен од слобода, се работи на случајот, по што ќе следи и соодветна пријава, информираат од СВР Битола.

Пред неколку дена во голема полициска акција во Скопје беше уапсена наставничка од основно училиште, под сомнение дека била вмешана во трговија со дрога.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.