Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информираат дека утре без електрична енергија утре во периодот од 12 до 16 часот ќе останат жителите од улицата „Христо Татарчев“ во општина Кисела Вода (кај фабриката Прогрес).

Прекин во снабдувањето со електрична енергија ќе има и кај  дел од  корисниците од село Волково во општина Ѓорче Петров во периодот од 9 до 15 часот.