Утре без вода ќе биде општина Сопиште

Без вода утре од 10 часот ќе биде Општина Сопиште, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект шибер Ф 150 на улица 13 во Сопиште и ќе трае сѐ до санирање на дефект

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.