Утре наоблачување со повремен дожд

Утре попладне ќе настапи наоблачување со повремен дожд. Локално ќе има појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Кон крајот на денот, преку ноќта и во четврток ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, кој ќе предизвика пад на температурата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.