Утре почнува Берлинале, билетите за „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ распродадени

58

Престижниот филмски фестивал Берлинале почнува утре, а за нашиот претставник за Златна мечка, филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, има закажано 8 проекции.

Билетите се веќе распродадени, а целата македонска екипа заминува за Берлин со надеж за освојување на престижната награда.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.