Утре повторно пекол, температурата ќе се искачи до 39 степени

99

Утре повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 38 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.