Утре прекин на водоснабдувањето на улицата „Војдан Чернодрински“

35

Од Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“ добивме известување дека на ден 20.01.2022 година (четврток), поради изведување на водоводен приклучок ф-300 мм., на улицата „Војдан Чернодрински“ бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица, вклучително противпожарната станица и полициската станица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување со активностите. во Општина Чаир.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.