УТРЕ СИТЕ НА ПЛОШТАД: Еве во колку часот вардарци ќе поминат триумфално под Порта Македонија

113

Ракометните херои, ракометарите на Вардар утре во 11:15 ќе слетаат на скопскиот аеродром, од каде ќе се упатат кон плоштадот „Македонија“.

Во 13 часот се очекува ракометарите на РК „Вардар“ да пристигнат на плоштадот„Македонија“, преку Порта „Македонија“.

Инаку ракометарите откако ќе стигнат на аеродромот ќе се упатат кон влезот на Скопје и ќе се движат по булеварот Александар Македонски до хотелот „Континентал“, па лево кон булеварот Гоце Делчев и кон зградата на МРТВ и ТЦ „Мавровка“.

Оттаму шампионите на РК „Вардар“ ќе се движат лево по булеварот Крсте Мисирков, па по булеварот Кочо Рацин кон зградата на Црвениот крст, а оттаму десно на улицата 11 Октомври, кон Порта „Македонија“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.