Утре во 13 часот седница за разрешување на Катица Јанева

26

Претседателот на Сoбранието Талат Џафери за утре ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Седницата ќе почне во 13 часот.

Постапката за разрешување на Јанева налага Парламентот да обезбеди дветринско мнозинство и бадинтерово гласање. Откако ќе се изгласа, предлогот за разрешување се доставува до Советот на јавни обвинители кој го финализира разрешувањето

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.