Утринава земјотрес во Грција

24

Утринава, околу шест часот, во Грција е регистриран земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер.

Според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, епицентарот бил во морскиот дел во Коринтскиот залив, 50 километри северозападно од Атина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.