Утрото студено, преку ден сончево

Утрото студено, преку денот сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 13, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.