Утрото свежо, преку ден сончево, температурата до 34 степени

Утрото свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој во североисточните делови повремено ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. UV=7

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.