Утрово најстудено во Берово, најтопло во Виница и Крушево со 12 степени

Најстудено утрово беше во Берово каде се измерени два степени, во Битола се измерени три, во Тетово, Скопје-Петровец и Струмица пет, во Лазарополе и Демир Капија шест, во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Штип, Гевгелија, Охрид, Претор, Куманово, Маврови Анови и Прилеп осум, во Дојран и Попова Шапка 11.

Највисока температура од 12 степени беше измерена во Виница и Крушево, информираат од УХМР.

Времето денеска ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 28 степени.

Во Скопје сончево и релативно топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.