Утрово снег само на Попова Шапка

Утрово на Попова Шапка има снег, а тоа го најавија и метеоролозите пред неколку дена.

Во текот на ноќта додека врнеше дожд на повеќето пониски места, на Попова Шапка започна да паѓа снег, а тоа беше забележано и преку камерите на „SkiMacedonia“.

 

УХМР и за денеска најави дожд, како и повремени врнежи од снег на повисоките планини.

Од утре исто така нѐ очекува дожд, додека други врнежи од снег во овој момент не се најавени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.