Утрово во Македонија измерени високи -10 степени, најтопло било во Скопје

Утрово во голем дел од земјата се измерени температури под нулата. Најстудено било на Попова Шапка, каде се измерени -10 степени, потоа Крива Паланка -8, Берово – 7, Маврово – 6, Крушево -5. Во Скопје е измерен 1 степен над нулата, а најтопло било во Дојран каде утринската температура била 4 степени и Гевгелија 5 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 14 степени.

Во Скопје, претпладне претежно облачно, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.