15.8 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024

Јуве киксна против Фиорентина (ВИДЕО)

Тимот на Јувентус не обезбеди триумф во рамките од петтото коло од Серија А, туки предмалку одигра само 1:1 на гостувањето кај Фиорентина. Иако преку Милик, Јуве дојде во водство уште во деветтата минута, сепак, Коумане изедначи на 1:1 во 29. минута, а потоа Лука Јовиќ промаши пенал и не успеа да донесе домашно водство уште пред полувреме

Во второто полувреме и обата тима имаа по некоја ситуација за да дојдат до конечен триумф но тоа не се случи, туку резултатот остана идентичен како оној од првиот дел.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.