Јувентус ќе го продолжи договорот со Квадрадо

15

Италијанскиот шамион Јувентус е наскоро ќе објави продолжување на договорот со напаѓачот Хуан Куадрадо.

Според Goal, клубот од Торино планира на Колумбиецот да му понуди договор со важност до 2022 година.

Оваа сезона, 31-годишниот играч има одиграно 14 натпревари во сите натпреварувања, постигна еден гол и направи две асистенции.

Пред Јувентус, Квадрадо играше за Челзи, Фиорентина Лече, Удинезе и Индепендиенте Меделин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.