Јувентус се вклучи во трката по потписот на Нејмар

33

Италијанскиот шампион Јувентус се вмеша во борбата за ангажирање на Нејмар по кого досега се „тркаа“ шпанските фудбалски гиганти Барселона и Реал Мадрид.

Како што пренесе „АС“, Јувентус е подготвен да му плати на Бразилецот 37 милиони евра, исто колку што добива во Франција.

Калчолигашот има намера на ПСЖ да му понуди 100 милиони, како и напаѓачот Пауло Дибала, кој се проценува на 80 милиони.

Минатата сезона, 27-годишниот Бразилец помина настапи на 28 натпревари за ПСЖ, постигна 23 голови и оствари 13 асистенции.

Парискиот клуб го купи Нејмар од Барселона во 2017 година за 222 милиони евра.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.