30.8 C
Skopje
петок, јули 19, 2024

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ организира протестен марш утре во Штип: Посилни од предрасудите

Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, утре во 12:00 часот во Штип ќе се оддржи протестен марш.

-Ги повикувам жените да го кренеме гласот против оваа ненародна власт. Заедно да испратиме порака дека сме посилни од предрасудите‼️, пишува на Фејсбук претседателката на Унијата на жени, Жаклина Пешевска.