Јужна Кореја се бори со четврт бран коронавирус – рекорден број новозаболени

18

Јужна Кореја денеска регистрираше рекордни 1.896 нови случаи на заразени со коронавирусот за еден ден.

Тоа е најголем број заразени лица за еден ден во Јужна Кореја од почетокот на пандемијата на коронавирусот.

Јужна Кореја се бори со четвртиот бран на ширење на коронавирусот, за кој се смета дека е предизвикан од варијантата Делта на вирусот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.