2.6 C
Skopje
петок, февруари 28, 2020

Уживајте во сонцето до четврток, метеоролозите најавуваат дожд и снег

422

Суво и релативно топло ќе биде времето до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината.

Денес преку ден температурата ќе го достигне 15-тиот степен.

Во Скопје максималната температура денес ќе достигне до 10 степени.

Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот.

Од следниот викенд, УХРМ најавува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.