В среда целодневен штрајк на приштинскиот аеродром

41

На 21 август најавен е целодневен штрајк  на аеродромот во Приштина, соопштија од Независниот синдикат на вработените на тој аеродром.

Од друга страна, меѓународниот аеродром „Адем Јашари“ во Шриштина соопшти дека и покрај најавениот штрајк на вработените сите летови меѓу 19 и 21 август ќе бидат реализирани.

Вработените на аеродромот денеска беа еден час во штрајк. За утре е најавен штрајк што ќе трае од 8 до 10 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.