Вакцинација на деца во сите поликлиники од 12 до 18 часот

Поради актуелната состојба со коронавирусот, вакциналните пунктови во сите наши поликлиники работат од 12 до 18 часот, објави на својот ФБ профил Здравствен дом Скопје.

Посочуваат дека вакцинацијата на децата се одвива непречено според календарот за имунизација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.