Валенсиен сериозна пречка за Марсеј

49

Премиерниот натпревар од 21. коло во француската Прва лига, дерби пресметката помеѓу директните ривали за третата позиција на табелата која гарантира настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, Сент Етјен и Лил, заврши со сигурен триумф на домаќинот од 2:0.

Фудбалерите на Олимпик од Марсеј денеска имаат обврска да ја искористат предноста на домашниот терен и да забележат позитивен резултат во првенствената пресметка против секогаш незгодниот тим на Валенсиен.
Денеска на програмата: Бастија – Бордо, Марсеј – Валенсиен, Лориен – Генгамп, Ница – Ајачио, Рен – Евијан, Сошо – Монпеље.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.