Вандализам на ниво: Како изгледа Градско по славењето на СДСМ (Фото)

290

СДСМ слави откако премиерот Никола Груевски, почитувајќи го договорот од Пржино, времено се повлекува од функцијата, пишува „Курир“.

gradsko-sdsm2-640x956

Никој не знае што слави опозициската партија, но очигледно раководството со лажна еуфорија го замајува своето членство. Откако вчера со автомобили свиреа и вееја знамиња во Скопје, поддржувачи на социјалдемократите славеа и во Градско.

gradsko-sdsm3

Искршени клупи, откорнати канделабри, срушен бетон, многу ѓубре и неред по славењето во Градско на СДСМ.

gradsko-sdsm55-640x353

Оваа партија знае дека ќе ги загуби и изборите кои следат, а тоа се докажа со бројните анкети за испитување на јавното мислење.

gradsko-sdsm-640x1111

Но, не е прв пат СДСМ да слави пред да изгуби на избори. Така славеше и Црвенковски и Шекеринска пред да се соочат на избори со народот кој им покажува црвен картон. Нивните славења, сепак, не беа вака насилни како во време кога СДСМ е предводено од Зоран Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.