Вандализиран споменикот на Александар Велики во Атина

129

На новиот споменик на Александар Велики во Атина било испишано оти тој бил крвник кој колел луѓе, пренесува грчкиот медиум „Ефимерида“.

Медиумот прашува како е можно да се случи ова, кога полициска патрола е стационирана на само неколку метри од него.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.