Вандализирана влезната врата од станот на Богдан Илиевски од „За заедничка Македонија“

754

Непознати сторители вечерва ја вандализирале влезната врата од станот на Богдан Илиевски Бетмен, еден од гласноговорниците на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, чии приврзаници и поддржувачи повеќе од два месеца протестира против Тиранската платформа.

18254373_10211891314225490_982918185_n
Богдан Илиевски и Борис Дамовски, исто така, еден од иницијаторите на „За заедничка Македонија“, досега беа цел на вербални напади по нивните и животите на членовите од нивните семејства на социјалните мрежи.

Меѓутоа, очигледно дека истрајноста на иницијативата и сé поголемата масовност на протестите кај некои предизвикуваат нервоза, гледајќи во тоа непремостлива пречка за реализација на своите планови насила да се освои власта и редефинира државата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.