Ванковска до Богоевски: Кога НВО активист ќе стане власт се претвора токму во она против што се борел

231

-Кога НВО активист ќе стане власт се претвора токму во она против што се борел. Сега не е Отпор, ама затоа е естаблишмент. И после кажете дека јас сум поим на релативизатор! Ма, јас сум аматер и непрофитер, овие се махери и профитери, пишува во статус на Фејсбук Билјана Ванвковска.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.