Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во СЕХА лигата

29

Ракометните екипи на Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во регионалната СЕХА лигата.

Новата сезона почнува на 10 октомври.

СЕХА лигата годинава ќе има 10 клуба, по откажувањето на ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.

Група A
Вардар 1961 (Македонија)
Нексе (Хрватска)
Мотор Запорожје (Украина)
Татран Прешов (Словачка)
Војводина (Србија)

Група Б
Еурофарм (Македонија)
Веспрем (Унгарија)
Загреб (Хрватска)
Мешков (Белорусија)
Металопластика (Србија)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.