Вардар без „Диви”, Металург комплетен!

Во составот на Вардар не е голманот Петар Ангелов, но се враќа Алекс Душебаев, кој се повреди во Загреб на мечот од СЕХА лигата.

Металург: Станиќ, Мијатовиќ, Ојлески, Димовски, Пецаковски, Вугринец, Георгиевски, Манасков, В.Марковски, З.Мојсовски, Н.Мојсовски, Атман, Јоновски, Мандиќ, Пешевски и Чоровиќ.

Вардар: Малумберс, Милиќ, М.Стоилов, С.Стоилов, Прибак, Тоскиќ, Петриќ, Марковиќ, Карачиќ, Душебаев, Абутовиќ, Лазаров, Растворцев, Дибиров, Брумен и Чипурин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.