Вардар го доби градското дерби со Работнички

23

Во воведниот натпревар од третото коло на ПМФЛ одигран попладнево на арената „Тодор Проевски“, екипата на Вардар го победи градскиот ривал Работнички со 2:0.

Првиот гол за вардарци на натпреварот, воедно и прв во новата сезона го постигна Колевски во 56 минута. Црвено-црните пропуштија уште неколку изгледни можности за втор гол, за конечно во првата минута од судиското продолжение, Аврамовски да се запише во листата на стрелците и да ги постави конечните 2:0.

Утре од 17 часот, на програмата се преостанатите четири натпревари од ова коло, а двојките се: Струга – Силекс, Шкупи – Ренова, Академија Пандев – Борец и Шкендија – Македонија Ѓ.П.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.