Вардар поразен во Ѓорче Петров

83

Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Постигнати резултати:
Македонија ЃП – Вардар 2:1
Работнички – Струга Трим Лум 1:1.

Утре играат:

Беласица – Пелистер
Шкендија – Академија Пандев
Шкупи – Ренова
Силекс – Борец.

Табела во пресрет на утрешните мечеви од 6. коло: Шкендија 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Македонија ЃП 10, Работнички 9, Борец 8, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.