Вардар постигна многу за кусо време, доаѓаат уште поголеми успеси

Тренерот на ЖРК Вардар СЦБТ, Индира Кастратовиќ, ексклузивно за Нетпрес, говори за штотуку завршениот Ф4 турнир во женската ракометна Лига на шампиони, за идните планови, за македонскиот ракомет во целина, за убавите и за неубавите моменти во ракометот.

Кастратовиќ, искрено и како и секогаш со отворено срце и душа зборува и за она што значи годинешниов успех на Вардар, но и затоа што скопскиот клуб допрва ќе постигнува.

Во продолжение погледнете го целото интервју..