Вардар преку Еурофарм Пелистер до трофеј во Купот на Македонија

23

И втората пресметка меѓу македонските ракометни тимови Вардар и Е. Пелистер оваа сезона заврши со победа на скопската екипа и тоа во финалето на Купот на Македонија. “Црвено-црните” славеа со 26-24 и дојдоа до 14 трофеј во ова натпреварување.

Чупиќ со седум гола беше прв стрелец, Дисингер постигна шест, додека Јотиќ четири. На другата страна Танкоски и Периќ имаа по шест.

Во составот на Вардар 1961 се истакна Дисингер со шест гола, а кај Еурофарм Пелистер девет погодоци постигна Периќ. Двете екипи повторно ќе се сретнат в четврток во Битола во натпревар од плеј-офот нс Супер лигата во машка конкуренција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.