Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

32

Со три гола во второто полувреме, Вардар беше подобар од екипата на Струга во меч од петтото коло во Првата македонска лига.

Предноста можеше да биде поубедлива ако беа искористени шансите кои ги направи Вардар до крајот на мечот.

Следното коло Вардар игра како гостин на Чаир кај Шкупи.

Резултати од 5.коло на ПМФЛ: Академија Пандев – Ренова 2:0, Шкендија – Работнички 3:0, Македонија ЃП – Борец 3:1, Шкупи – Силекс 1:0 и Вардар – Струга 3:0.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.