1 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020

Вардар ги дозна противниците во ракометната Лига на шампионите

39

Актуелниот Европски шампион, тимот на Вардар попладнево во Виена ги дозна своите противници со кои ќе игра во Лигата на шампионите во новата сезона.

Вардар се најде во Групата А заедно со тимовите на ПСЖ, Порто, Келце, ПИК Сегед, Брест Мешков, Фленсбург и Елверум.

Ова значи дека во Скопје ги очекуваме Гонзалез, Кристопанс, потоа Карачиќ, Митревски, Скубе..

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.