Василевски: ЈП „Водовод“ ќе продолжи да биде добар сервис за граѓаните

998

Ќе продолжиме да ги унапредуваме нашите услуги со цел да биде добар сервис за граѓаните, вели Бојан Василевски, кој неодамна ја презеде функцијата генерален директор на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Василевски вели дека проширувањето и реконструкција на водоводната инфраструктура ќе бидат дел од приоритетите во неговата работа.

Во продолжение може да го погледнете видеото од интервјутот со Василевски.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.