Ведро и студено време со засилен северен ветер, температури до 13 степен

Ведрото и студено време ќе се задржи и денеска. Претпладне ќе дува засилен северен ветер, кој во попладневните часови ќе слабее, а најдолго ќе се задржи долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 6, а максималната од 6 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено претпладне. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 10 степени.

Во понеделник ќе преовладува сончево време со студено утро, а дневната температура ќе се зголеми. Од вторник следува период на претежно облачно време со локални врнежи од дожд кон крајот на денот. Пообилни врнежи се очекуваат во среда.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.